Vídeň 2018

Žáci 6. – 9. ročníku naší školy se mohli 13. prosince zúčastnit kulturně-historické exkurze do rakouské metropole.

Prohlídku Vídně jsme zahájili u jedné z největších atrakcí města, u Hundertwasserova domu, jehož architektura popírá veškeré platné stavební zásady. Nenajdete zde obvyklé přímé linie, rovné plochy či jakoukoliv symetrii. Rovněž rostoucí stromy z oken a tráva na střeše nezdobí mnoho domů.

Odtud jsme se vydali po stopách bývalé habsburské monarchie. Po zastávce u oblíbené letní rezidence Marie Terezie, u zámku Schönbrunn, jsme absolvovali pěší okruh historickým centrem města. Od rozsáhlého komplexu budov Hofburgu, císařského paláce ze 13. století, jsme směřovali k radnici. Během procházky většinu z nás okouzlila svojí velikostí a nádherou gotická Katedrála sv. Štěpána nebo třída Graben, moderní ulice plná obchodů.

Před radnicí na nás čekaly vyhlášené adventní trhy se spoustou útulných stánků. S využitím jazykových znalostí jsme si koupili punč, pečené brambory, kaštany a jiné dobroty.

Poslední naše zastavení v Rakousku bylo naplánováno v moderním obchodním centru Primark, kde jsme si za přijatelné ceny pořídili pár nových kousků oblečení do našeho šatníku.

Na adventní Vídeň se budeme opět těšit za dva roky.

Mgr. Petra Stárková

Více fotografií zde.