Office – přihlášení

Po dobu docházky do naší základní školy mohou žáci využívat licenci k prostředí Office. V tomto prostředí mají žáci zdarma přístup k on-line aplikacím: Word, Excel, PowerPoint, OneNote (poznámkový blok), Outlook (školní e-mailová pošta pro komunikaci), OneDrive (cloudové úložiště), Teams (slouží pro komunikaci žáků s vyučujícím v rámci třídy a vzájemně mezi sebou) a různé další aplikace.

Přihlášení do Office je na odkazu: https://www.office.com

Kliknete na červené tlačítko přihlásit.

Do řádku „Přihlásit se“  napíšete přihlašovací jméno žáka, což je školní  e-mailová adresa, která se skládá z uživatelského jména žáka pro přihlášení do školní sítě na školní počítače a (zavináč)zsstep.cz . Např. 1028nod(zavináč)zsstep.cz.  Heslo pro vstup je pro žáky stejné jako mají ve škole ke svým účtům na školních počítačích. Je nutné používat školní účty pro návaznost na využívání školní licence a spolupráce žáka s ostatními ve třídě. Emailová adresa žáka bude stejná po celou dobu docházky základní školu. V případě zapomenutí hesla, nebo přihlašovacího jména kontaktujete svého třídního učitele.

Vstup do aplikace Teams

Pokud se  úspěšně přihlásíte do školních Office pak se objeví ikony s různými aplikacemi.

Vyberete ikonu Teams a kliknete na ni. Zde se Vám objeví týmy, ve kterých ji žák registrován, prozatím je pouze jeden třídní (např. 9. třída).

Doporučujeme stáhnout desktopovou aplikaci pro Windows, v tom případě si nainstalujete Teams přímo do počítače. Stažení můžete provést i kdykoli později a prozatím využívat online aplikaci webového rozhraní. Teams je také možné stáhnout do některých mobilních telefonů.