„Školkáčci“ v Brně

 • IMG_4956
 • IMG_4957
 • IMG_4958
 • IMG_4959
 • IMG_4961
 • IMG_4963
 • IMG_4965
 • IMG_4966
 • IMG_4968
 • IMG_4970
 • IMG_4971
 • IMG_4973
 • IMG_4974
 • IMG_4975
 • IMG_4976
 • IMG_4977
 • IMG_4979
 • IMG_4981
 • IMG_4982

Ve středu 12. prosince jsme se vydali se staršími dětmi z mateřské školy na vánoční trhy do Brna. Cestování jsme vzali z gruntu. Ráno jsme vyrazili autobusem ze Štěpánova do Nedvědice, následovala pauza na vlakovém nádraží a pak už jsme nastoupili do vlaku směr Tišnov. Tam nás čekal přestup do většího vlaku. Ten jsme zvládli a už jsme razili do Brna. Po pauze na královopolském nádraží jsme se vydali „šalinou“ na Moravské náměstí. Děti byly paf z obřího Adventního kola, sochy Jošta a to už jsme cestovali pěšky na nám. Svobody. Zde jsme obdivovali brněnský strom a děti toužebně očekávaly nakupování. Další přesun byl na Dominikánské náměstí k velkému dřevěnému betlému. Přes Zelný trh a prohlídku dalšího krásného stromu jsme se dostali do Biskupského dvora. Zde nás překvapily obrovské vycpaniny zvířat z přírody okolí Brna – jelen, srnci, labutě, jezevci, divočáci apod. Ve spodní části se nám pak líbili obří kapři a živé ryby ve sladkovodních akváriích. To už byl ale nejvyšší čas na návrat. Cestu zpět jsme vzali kolem „brněnského draka“ a ještě jsme se potěšili pohledem na vyzdobená náměstí. „Šalinou“ jsme se dostali zpět na královopolské nádraží. Vlak měl zpoždění, tak nás lehce tlačil čas při přestupu v Tišnově a v Nedvědici na autobus. Všechno se nakonec zvládlo a ve zdraví a spokojenosti jsme dorazili do Štěpánova.

Učitelky MŠ