Školní výlet 8. třídy

Po dlouhém plánování jsme se 11. června ráno sešli na nádraží v Nedvědici a vydali se osobním vlakem do Břeclavi. Z Břeclavi jsme putovali lužním lesem do kempu Apollo, který byl od nádraží vzdálen 7 kilometrů. Zbytek odpoledne jsme trávili volný čas koupáním v nedalekém rybníce a pobytem u chatek, kde jsme hráli většinou karetní hry. Chutná večeře, svíčková s knedlíky, skvěle zakončila náš první den. 

Na následující den byla naplánovaná dvanáctikilometrová túra do Valtic. Turistické značky nás provedly Lednicko-valtickým areálem kolem několika zajímavých objektů. Od monumentálního Apollonova chrámu přes letohrádek Tří Grácií, novogotickou kapli sv. Huberta a Dianin chrám jsme se dostali až k baroknímu zámku ve Valticích. Celý den panovaly vysoké teploty, a tak jsme si zpáteční cestu zkrátili jízdou autobusem a opět jsme spěchali k rybníku, abychom si po únavné cestě odpočinuli a nabrali sílu na závěrečný den.

Ten jsme zahájili prohlídkou lednického zámku, který patří s přilehlou zahradou mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let. Tyto a další zajímavé informace jsme se dozvěděli během prohlídky reprezentačních sálů zámku.  Zpestřením našeho výletu se stala plavba lodí od zámku k Minaretu a vtipné komentáře kapitána lodi. Naše poslední zastavení, před cílovou zastávkou v Ladné, bylo u napodobeniny hradní zříceniny, u Janova hradu.

Tropické počasí a štípance od komárů nám nezkazí vzpomínky na náš školní výlet a v budoucnu se k řece Dyji zase rádi vrátíme.

Petra Stárková a žáci 8. třídy

burst