NÁŠ VÝLET – PÁLAVA (výlet 7. třídy) 

  • WhatsApp Image 2024-06-10 at 21.27.25 (1)
  • WhatsApp Image 2024-06-10 at 21.27.27 (3)
  • WhatsApp Image 2024-06-10 at 21.27.23 (1)
  • WhatsApp Image 2024-06-10 at 21.27.23 (2)
  • WhatsApp Image 2024-06-10 at 21.27.22 (3)
  • WhatsApp Image 2024-06-10 at 21.27.26 (3)
  • WhatsApp Image 2024-06-10 at 21.27.30 (1)

Náš výlet na Pálavu začal srazem na nádraží v Nedvědici. Vlak odjížděl v  7:01 ve směru Tišnov, tam jsme přestoupili a jeli do Šakvic. Asi za hodinu a půl jsme vystoupili z vlaku a šli čekat na autobus, který jel do Mikulova. Autobus přijel, my dojeli na naši zastávku a šli jsme do základní školy, kde jsme byli ubytovaní. 

Na ubytovně jsme měli chvilku odpočinek, poté jsme se vydali na Svatý Kopeček. Cesta tam nebyla náročná, ale bylo horko, takže to bylo nepříjemné. Došli jsme nahoru, pokochali se krásným výhledem a vyfotili několik fotek. Na náměstí jsme sešli druhou stranou. Paní učitelka nám dala rozchod, sraz byl o půl třetí. Sešli jsme se a vydali se na zámek, tam jsme se porozhlédli a šli zpět na ubytovnu. Někteří šli s paní učitelkou na hřiště, někteří zůstali na ubytovně. Po hodině jsme se všichni setkali na ubytovně a měli jsme volno. Holky i kluci se mezi sebou v klidu bavili, byla fajn atmosféra. Potom nás paní učitelka zavolala na večeři, byla moc dobrá. Vrátili jsme se na pokoje a čekali na pizzu, ta dorazila v 21:00. Snědli jsme ji a šli spát. 

Ráno jsme vstávali v 7:00. Byl čas na hygienu a sbalení věcí, protože jsme hned po snídani museli jít. Po snídani jsme si vzali věci a vydali se na autobus, který nás dovezl do Dolních Věstonic. Dali jsme si věci do místní školy a mohlo se vyrazit na výlet. V plánu bylo vyjít k zřícenině hradu Děvičky, kam jsme bohužel nakonec nedošli, protože spoustě z nás nebylo dobře. Vydali jsme se proto jenom na menší procházku k Pálavskému andělu lásky. Rozhodli jsme se, že půjdeme na Mušov, porozhlédli jsme se a šli jsme zpět. Cestou jsme se zastavili v restauraci, potom jsme si šli pro batohy do školy a vydali se na autobusovou zastávku. Autobusem jsme jeli zpět do Šakvic, přestoupili jsme na vlak a jeli jsme až do Tišnova, odtud jsme jeli až do Nedvědice, kde si nás vyzvedli rodiče.

Celý výlet byl pěkný a zábavný. Někdy bych chtěla jet i na třídenní. Přijde mi, že nás výlet více spojil. Moc jsme si to všichni užili. 

Valerie Hanáková

Fotogalerie z výletu