Badatelská výuka v terénu – teorie v praxi

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

V úterý 16. června se žáci 7. ročníku zúčastnili v rámci hodin fyziky a přírodopisu badatelské výuky v okolí školy. Část dopoledne jsme strávili venku a měli možnost ověřit si, že poznatky získané ve škole lze využít i v běžném životě.

V hodině fyziky jsme pracovali ve skupinách a pomocí měřicích pomůcek zjišťovali různé rozměry v našem okolí. Měřili jsme například šířku hřiště, rozměry vstupních dveří do školy, výšku členů skupiny, autobusovou zastávku nebo zaparkované automobily u školy. Naměřené údaje jsme pečlivě zapisovali, porovnávali a následně vyhodnocovali.

V přírodopisu jsme se vydali k řece Svratce. S využitím laboratorních souprav jsme pozorovali život ve vodě a snažili se určit nalezené organismy. Pomáhal nám při tom přehled vodních živočichů a rostlin, díky kterému jsme mohli naše objevy správně zařadit.

Obě aktivity se velmi vydařily. Přálo nám krásné počasí a všichni jsme si vyzkoušeli, jak lze školní teorii uplatnit v praxi. Badatelská výuka nás nejen bavila, ale také nám ukázala, že učení může být zajímavé i mimo školní lavice.

Mgr. Silvie Zivčáková