Cesta do Japonska

  • 20230621_081430
  • IMG_2119
  • IMG_2121
  • IMG_2122
  • IMG_2128
  • IMG_2129
  • IMG_2141

Žáci 5. ročníku se tento týden vypravili na cestu do Japonska. Ve třídenním projektu jsme zhlédli dokument o této zajímavé zemi. Dále měli za úkol vyhledat si co nejvíce informací a zpracovat je do velkého plakátu (hlavní město, vlajka, nejvyšší hora, tradiční jídla, hudba, největší ostrovy Japonska, architektura, jazyk, písmo atd.). Dále jsme zjistili, kdo je to SAMURAJ, GEISHA. Jak vypadá čajový obřad, zenové zahrady, jak zní tradiční hudba a jak se vyrábí sushi.  V online překladači jsme překládali věty z češtiny do japonštiny. Na závěr projektu jsme uspořádali „Japonský den“. Oblékli jsme tradiční „kimono“ a udělali japonskou hostinu. Ochutnali jsme sushi, sójovou omáčku, pálivou wasabi pastu a wasabi oříšky. Troufám si říct, že všichni byli nadšení! Nejvtipnější bylo, když říkali: „To bylo skvělé a nejlepší bylo, že jsme se vůbec neučili!“ (A ani netuší, co všechno se naučili…)

Děkuji všem rodičům a dětem za krásné tradiční oblečení a spolupráci.

Mgr. Jana Zítková