Lyžařský kurz – Deštné

 • dav
  dav
 • dav
  dav
 • dav
  dav
 • dav
  dav
 • dav
  dav
 • sdr
  sdr
 • dav
  dav
 • dav
  dav
 • dav
  dav
 • dav
  dav

Dvacet žáků osmého a devátého ročníku se od 13. do 17. února 2023 zúčastnilo lyžařského výcviku v malebné vesničce Deštné. Jedno z nejnavštěvovanějších letovisek Orlických hor nás přivítalo příznivými sněhovými podmínkami a upravenými sjezdovkami všech obtížností. Lyžařské lekce probíhaly dopoledne i odpoledne, k výuce základních lyžařských dovedností jsme využívali celý areál – čtyřsedačkovou a dvousedačkovou lanovku i kotvu. Zdatnější lyžaři sjížděli nejobtížnější černou sjezdovku. Oblíbenou zábavou všech bylo přejíždění vln mezi červenou a modrou sjezdovkou. Někteří žáci se ve středu ještě vydali na atraktivní večerní lyžování na osvětlených svazích. Ostatní večery byly vyhrazeny společné zábavě i osobnímu volnu a odpočinku. Počasí nám letos vcelku přálo. První mlhavý den vystřídaly polojasné a slunečné dny, za kterých jsme ocenili krásný výhled do širého okolí. Deštivým počasím jsme se v pátek s Orlickými horami rozloučili.

Více fotografií je vloženo ve školní fotogalerii.