Western, farma a Drátenická skála

  • 20190618_083810
  • IMG_6678
  • IMG_6703
  • IMG_6717
  • IMG_6905
  • IMG_6929

Krásné počasí přálo i našim akcím. Nejprve jsme absolvovali 10. června výlet do Westernového městečka Boskovice. Děti byly nadšené z nevšedního kovbojského prostředí a my z přátelské atmosféry, která všude vládla. Viděli jsme Koňskou show, westernové divadlo, zvládli jsme nakoupit i malý dárek. Největším zážitkem byla návštěva Vršku pokladů, kdy děti na velké hromadě písku hledaly nejrůznější „vzácnosti“, který si pak mohly odnést domů. Celodenní výlet některé po cestě zpátky zmohl natolik, že usnuli.

18. června jsme se vydali na již tradiční výlet do Švařce na farmu k Řehůřkům a Fučíkům. Cestu tam jsme urychlili linkovým autobusem, zpátky už všechny děti i my šli pěkně po svých. Paní Fučíková nás provedla po statku, ukázala nám narozená dvojčata telátek, téměř novorozená selátka a spoustu ptactva – andulky, papoušky, zebřičky, křepelky apod. Na zpáteční cestu děti dostaly také trochu sladkého dopingu a plní zážitků jsme se vydali zpět do školky.

Poslední exkurze byla Výprava na Drátenickou skálu 25. června a šlo o náhradní termín za duben, kdy bylo velmi špatné počasí. Tentokrát jsme si vše vynahradili. Počasí ve Žďárských vrších bylo téměř pohádkové. Na Blatinách nás čekala Sára (pracovnice ekologického centra Chaloupky), která nám poskytla instrukce k cestě. Dobrodružná cesta, která vedla lesem ke skalním útvarům byla místy náročnější, ale všichni ji zvládli skvěle. Dokonce jsme se i se „skřítkem“ podívali do jeskyně. Po celou dobu děti plnily úkoly týkající se přírody a tak se nejen příjemně prošly, ale i načerpaly spoustu zajímavých informací.

Více fotografií z akcí naleznete zde.

Učitelky MŠ