Výlet do Brna 25.6.2019

Naši páťaci si užili výlet za poznáním do Brna. Na tento výlet jsme se předem připravili, neboť každého čekala po trase role průvodce. Cestovali jsme nejdřív autobusem, potom vlakem a do centra Brna jsme dojeli tramvají. Nejdříve jsme procházeli Moravským náměstím a společně se vyfotili pod sochou makraběte Jošta na koni. První nám sdělil své informace Mirek a to o pár kroků dál před kostelem sv. Jakuba. Šli jsme se podívat i dovnitř a hleděli na úžasnou gotickou klenbu, varhany, vyřezávané lavice, vyzdobený oltář, obrazy a sochy. Před kostelem někteří loudili, že se podíváme do kostnice, která se pod kostelem nachází. To však nebylo možné, byl to teprve začátek a my toho měli ještě tolik před sebou. Mirek nás upozornil na sošku malého skřítka na stěně, který na nás vystrkoval zadnici. Na náměstí Svobody k nám promlouvala Markéta u morového sloupu a Jirka u orloje. Zaujala nás i kašna a její okolí. Další naše cesta vedla ke Staré brněnské radnici. Martina a Katka mluvily o historii a připomněly nám pověsti, které se váží k drakovi a brněnskému kolu. Na Zelném rynku se opět prodává ovoce a zelenina, až oči přechází. Jahody voněly až k nám. Zhlídli jsme se v zrcadlech – dlouhé nohy, krátké nohy, velké břicho – alespoň byla legrace. Sluníčko začíná hřát, musíme si pospíšit. Máme toho ještě tolik v plánu. Na Zelném rynku mluvil Jenda. Před divadlem Husa na provázku zmínil i další brněnská divadla Marek. Na Petrově obohatil naše znalosti Petr. Radek si připravil povídání o Špilberku, to už by však na nás bylo hodně daleko. V této chvíli už některé hodně „honila mlsná“. Návštěva McDonaldu umocnila naše brněnské zážitky. Terka nám na trase řekla o Kapucínské hrobce a Natálka nedaleko Mendeliana připomněla osobnost J. G. Mendela. Joe zmínil Měnínskou bránu. Vojta nám s paní učitelkou ukázal budovu hlavního nádraží. Ale to už jsme stáli na zastávce a za okamžik cestovali tramvají k ZOO Brno. Zážitek z jízdy v tramvaji byl podle některých ještě lepší než dobroty v McDonaldu. ZOO jsme si opravdu užili, vláček nás vyvezl až nahoru k velbloudům, zebrám a žirafám do africké vesničky. Zde jsme se posilnili a vydali se na prohlídku. Těch zvířat co jsme viděli a úžasné průlezky, povídání, legrace, ale i teplo. Viděli jsme toho opravdu hodně. Závěrečné setkání bylo u surikat. Zajímavosti o těchto zvířatech měl pro nás připravené Lukáš. Na jejich chov přispěla naše škola sponzorským darem, na který děti vydělaly sběrem papíru. Naše pátá třída byla nejúspěšnější, proto si tento krásný výlet zasloužila. Příští rok sběr papíru opět zopakujeme, tak máte všichni opět šanci. Nás už v tuto chvíli čekala cesta domů. Sice bylo již velké teplo, ale cestovali jsme v klidu a pohodě. Příjemně unaveni jsme v pořádku dorazili domů. S dětmi cestovala třídní paní učitelka Lucie Hamed, Dana Dědičová a Dáša Kameníková. Zážitky z výletu zapsala a fotografie dodala Dáša Kameníková