První pomoc – 3. třída

Dne 17.5. 2019 se žáci 3. ročníku zúčastnili preventivního programu „První pomoc“ na bystřickém gymnáziu. Prošli si 6 stanovišť. Na každém stanovišti se dozvěděli zajímavé a užitečné informace. Nejdříve pán ze záchranné zdravotní služby si žáky prozkoušel, zda dokáží podle obrázku popsat, jaké nebezpečí dětem hrozí a jak se správně zachovat. Na dalším stanovišti se žáci seznámili, jak dělat masáž srdce a sami si vše na figuríně zkusili. Uznali, že to není vůbec jednoduché. Dále si vyzkoušeli zastavit krvácení, správně obvázat řeznou ránu a zpevnit zlomenou ruku. Získali také informace z oblasti alkoholu a drog, nebezpečí na internetu a v neposlední řadě si mohli prohlédnout hasičské auto a seznámit se, jak to chodí u hasičů. Tento preventivní program byl pro žáky přínosný a všem se líbil.

Mgr. Lucie Hamed