Cesta za dinosaury

Dne 8.3. navštívili žáci 1.-3. ročníku ZŠ společně se staršími dětmi z mateřské školy výstavu Dinosauři na řetězu, která je instalována v Technickém muzeu v Brně.

Muzeum ve spolupráci s Fakultou strojního inženýrství VUT připravilo unikátní výstavu šedesáti robotických a statických modelů dinosaurů v životní velikosti zasazených do druhohorní přírody.

Děti si prošly výstavu a společně s panem průvodcem debatovaly o životě dinosaurů, shlédly také 3D kino a vyzkoušely i ovládání robotických modelů.

Součástí naší návštěvy muzea bylo i hraní v Technické herně. Děti se zde mohly zábavnou formou seznámit s různými zákony fyziky. S jednotlivými pokusnými modely mohly volně manipulovat a sledovat jejich výslednou reakci.  V herně je hlavní zásadou: dotýkejte se – zkoušejte – pozorujte – poznávejte, což žáky velmi bavilo.

Po nezbytném nákupu suvenýrů jsme pak vyrazili směrem ke Štěpánovu.