Borověnka v MŠ

  • img_0217
  • img_0230
  • img_0236
  • img_0238
  • img_0240
  • img_0249
  • img_0252

V pondělí 19. prosince během dopoledne přišly předvést své vystoupení děti z národopisného souboru Borověnka. Odstartovali jsme tak poslední adventní týden, který bude pro děti plný vánoční atmosféry a netradičních aktivit.

Soubor tvoří především žáci naší základní školy, ale zapojily se mezi ně už i děti z mateřské školy. Pásmo bylo vánoční a některé koledy si mohly děti zanotovat s účinkujícími. Po celou dobu většina pozorně poslouchala a nejvíce je zaujala pohádka Čert a Káča, kterou měly děti z Borověnky natrénovánu. Některým se zatajil dech, když uviděli opět čertovské rohy. Ale vše dobře dopadlo a ani Káča v pekle nezůstala. Zároveň mohly i mladší děti proniknout do aktivit, které se odehrávají v základní škole.

učitelky MŠ