Zpráva z výletu žáků 5. ročníku do Moravského krasu

Přes všechna neblahá očekávání deštivého počasí jsme nakonec výlet zvládli bez deštníků a pláštěnek. Vyšlo i vytoužené cestování vlakem. Jeskyně byly nádherné a na lodičkách to bylo úplně nejlepší. Z lanovky měli někteří obavy, ale za překonání trošky strachu ten zážitek stál. Dávku odvahy vyžadoval i pohled do kráteru Macochy. Kruhatku okrouhlolistou jsme sice neviděli, ale zato při vystoupení z lanovky, kousek od propasti mohli pozorní zahlédnout krásnou lesní orchideu – okrotici bílou. I ona patří k ohroženým druhům naší přírody. Jestli ji náhodou někdo neviděl, můžete se podívat do fotogalerie i na ostatní fotky z výletu.

Po odpočinku a občerstvení jsme zvládli i sešlap do Pustého žlebu k závěrečné prohlídce Kateřinských jeskyní. Věřím, že jsme si výlet všichni užili a budeme mít na co vzpomínat.