Ponožkový den

 • 1_trida b
 • 6_trida_
 • IMG_3933
 • IMG_3944
 • IMG_3962
 • IMG_3972
 • IMG_3975
 • IMG_3991
 • IMG_4009
 • IMG_4022
 • IMG_4068
 • IMG_4081

21. březen si spojujeme většinou s prvním jarním dnem. Od roku 2012 je 21. březen na základě rozhodnutí Organizace spojených národů také Světovým dnem Downova syndromu. Tento den se na znamení oslavy lidské jedinečnosti nosí dvě různé ponožky. I my jsme se letošní rok k této podpoře připojili a deváťáci si připravili pro ostatní žáky naší školy projekt s názvem Ponožkový den.

V první vyučovací hodině navštívili ostatní třídy a za pomoci vytvořené prezentace a krátkého videa seznámili mladší žáky s Downovým syndromem a s myšlenkou celé akce, že být odlišný je normální.

Následovalo plnění nejrůznějších úkolů, během kterých si žáci mohli vyzkoušet například chůzi o berlích, psaní ústy, zdolávání překážkové dráhy se zavázanýma očima, poznávání předmětů hmatem nebo házení ponožkami do koše. Nechyběl ani kvíz, kde žáci volili správné odpovědi, jak se zachovat při setkání s handicapovaným člověkem.

Za splnění jednotlivých úkolů sbíraly děti body a během společného setkání v tělocvičně byli nejúspěšnější žáci odměněni. Všichni se pak těšili na losování deseti párů veselých ponožek. Společnou aktivitou byl nácvik Macareny pod vedením dívek z deváté třídy. Do taneční choreografie se zapojili i klienti z denního stacionáře Rosa z Bystřice nad Pernštejnem, kteří přijali pozvání na projektový den.

Poslední hodina byla v kompetenci třídních učitelů, společně s žáky projekt zhodnotili.

Všem, kteří se zapojili do Ponožkového dne na podporu lidí s DOWNOVÝM SYNDROMEM, děkujeme. Velké díky patří také našim deváťákům za zdařilý průběh celého dne.

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.