Zpráva z čertovského dne na naší škole

Žáci pátého ročníku se domluvili na čertovské obchůzce. Přinesli si krásné masky, ustrojili se. Mikuláš pak přiváděl anděly a celou čertovskou partu do jednotlivých tříd i do školky. Měli důležitou úlohu zjistit, jak je to v naší škole se zlobením. Ujistili se, že ve škole máme hodné děti. Jen v některých třídách narazili na pár nezbedníků, některé dokonce chtěli vzít i do pytle. Naštěstí se i těchto pár zlobidel vykoupilo básničkou a slibem, že se polepší. Páťáci motivovali ostatní k přednesu básniček nebo ke zpěvu. Sami přispěli pásmem básní, které se vázaly k tomuto kouzelnému dni.

A takto si tento den sami zhodnotili. Uvedli i poselství příštím čertovským družinám:

Dnešní den byl moc pěkný, protože jsme si mohli zahrát na Mikuláše, čerty a anděly. Některé žáky se čerti pokusili odnést do pekla. Andělé rozdávali cukrdlátka od čertovské babičky, zlobivým dětem čerti dávali brambory. Byly to krásné chvíle a nejkrásnější proto, že jsem chodila se svou třídou.                                                                       Kristýnka

Moc jsem si to užila. Říkali jsme básničky a vážili zlobivé děti. Měli jsme pytle a řetěze, obešli jsme celou školu a školku.                                         Alička

Bylo to dobrý, bavilo mě, jak jsme odnášeli žáky i pana učitele. Někdo měl strašidelné masky, někdo jenom růžky.                                                     Marek

Bylo to vtipné a zábavné, bavilo mě dávat děti do pytle.                              Kryštof

Dnešní den jsem si fakt užil, byl to nejlepší strašidelný den. Každej se díval, každej se bál, mě to prostě bavilo. Myslel jsem si, že já budu vypadat špatně, ale právě naopak. Někteří mně říkali: „To je Jamie!“  A my všichni: „Ne, to není Jamie!“                                          Jamie

Dnešní den byl moc hezký. Na druhém stupni jsme se asi trochu styděli, ale pak už to bylo dobrý. Zlobivé děti dostaly bramboru a hodné bonbón. Terezka

Neberte si hodně oblečení, bude vám v tom velké horko!                             Ondra

Děkujeme i za další pěkné příspěvky od ostatních, které se sem už nevlezly (přečteme si ve třídě), za úžasné masky a veselou náladu.

Ostatní fotky ve fotogalerii!