Výlet do Prahy

Jak nám bylo na výletě?

Bylo nám teplo, ale zároveň krásně. Výlet do Prahy jsme si užili všichni – žáci i učitelé. Výlet pro nás nebyl jen ten den 20. června, ale i příprava a těšení se před výletem, oprášení znalostí a pro mnohé očekávání a srovnání obrázků se skutečností. Výlet v nás dozníval ještě celý týden ve škole, dojmů bylo tolik, že stále bylo na co vzpomínat. Tuto atmosféru nejlépe vystihli sami žáci 4. ročníku:

„Jet vlakem tak dlouho jsem nikdy nezažila, ale bylo super, že jsem tam jela se svou třídou, vždycky jsme se zabavili. Když jsme přijeli do Prahy, bylo to neuvěřitelné, mnozí z nás tam nikdy nebyli, bylo to skvělé.“

„Praha je strašně krásná a velká!“ „Praha je největší město České republiky. Je to tam nádherné, líbilo se mi to tam. Jízda metrem byla dobrá, metro jelo rychle, jeli jsme trasou A. Šli jsme po starých zámeckých schodech, když jste pak vyšli nahoru, tak tam byl krásný výhled na Prahu.“

„Zaujalo mě metro, ty dlouhý schody do podzemí a jak tam ty vlaky jezdí rychle. Výlet do Prahy se mi strašně líbil. Viděli jsme sochu Karla IV., Mistra Jana Husa, orloj, Karlův most, katedrálu svatého Víta, Pražský hrad, sochu svatého Václava i 27 křížů na Staroměstském náměstí.“

„Bylo mi horko a bolely mě nohy, ale stejně jsem si to moc užila. Líbilo se mi všude, nebyl ani jeden moment, který bych si neužila.“

Velmi nás potěšilo nadšení žáků z výletu a již se těšíme na další. Děkujeme všem, kteří nám s výletem pomohli. Ale teď se všichni těšíme hlavně na zasloužené prázdniny a další spoustu zážitků.

Dáša Kameníková a žáci 4. ročníku