Výlet 8. třídy (Lednicko-valtický areál)

 • sdr
  sdr
 • dig
  dig
 • dav
  dav
 • sdr
  sdr
 • sdr
  sdr
 • dav
  dav
 • dav
  dav
 • sdr
  sdr
 • dav
  dav
 • dav
  dav

Po dlouhém plánování jsme se 7. června ráno sešli na nádraží v Nedvědici a vydali se po železničních tratích do Břeclavi. Odtud jsme putovali lužním lesem do sedm kilometrů vzdáleného kempu Apollo. Zbytek odpoledne jsme trávili volný čas koupáním v nedalekém rybníce a relaxačním pobytem u chatek.

Na následující den byla naplánovaná dvanáctikilometrová túra do Valtic. Turistické značky nás provedly Lednicko-valtickým areálem kolem několika zajímavých objektů. Od monumentálního Apollonova chrámu přes letohrádek Tří Grácií, novogotickou kapli sv. Huberta a Dianin chrám jsme se dostali až k baroknímu zámku ve Valticích. Nepříznivá předpověď bouřkového počasí se naštěstí nevyplnila, pouze při zpáteční cestě nás zastihl slabší déšť. Ani ten mnohé neodradil a po únavné cestě se našlo dost nadšenců, kteří se opět spěchali osvěžit do Mlýnského rybníka.

Závěrečný den jsme po opuštění kempu zahájili prohlídkou lednického zámku, který patří s přilehlou zahradou mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let. Tyto a další zajímavé informace jsme se dozvěděli během prohlídky reprezentačních sálů zámku.  Naše poslední zastavení, před cílovou stanicí v Ladné, bylo u napodobeniny hradní zříceniny, u Janova hradu.

Zatažená obloha a štípance od komárů nám nezkazí vzpomínky na náš školní výlet a v budoucnu se k řece Dyji určitě rádi vrátíme.

8. třída