Vanda a Standa

  • IMG_5569
  • IMG_5588
  • IMG_5630
  • IMG_5662

V úterý 12. března 2019 naši školu navštívila zajímavá dvojice s uměleckým jménem Vanda a Standa. Tito sympatičtí umělci dětem z mateřské školy a žákům z 1. a 2. oddělení školní družiny zábavnou a poutavou formou přiblížili téma zdraví a správného životního stylu. Program pro školku se jmenoval „Přijede k nám návštěva“ a děti si prostřednictvím představení mohly vyzkoušet být na chvíli zdravým ovocem a zeleninou, ale také třeba plesnivým sýrem nebo jogurtem. Starší děti ze základní školy pak byly účastníky programu „Jíme zdravě a s chutí“, který opět interaktivní formou shrnoval pravidla stravování v rámci pravidel 3P – pestře, přiměřeně, pravidelně. Dozvěděli se např. to, co jíst, kolikrát denně jíst, základy látkové výměny, o zdravých a nezdravých nápojích apod.

Program byl realizován zdarma pod záštitou Ministerstva zemědělství, Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství ČR a Spolku My a děti, z. s.

Více fotografií naleznete zde.