„Krysáci“ ve škole

  • IMG_5321
  • IMG_5326
  • IMG_5329
  • IMG_5342

V rámci podpořeného projektu Lesní dobrodružství, který pro letošní školní rok opět připravila paní učitelka Blechová, mohly starší děti z mateřské školy a děti z 1. a 2. ročníku prožít 14. února zajímavé dopoledne. V prostorách školky během chvilky vznikla velká skládka, na které krysáci Hodan s Hubertem hledali v kupkách odpadků svého kamaráda Ludvíčka. Třídění odpadů nám přijeli představit pracovnice ekologického centra Chaloupky z Krátké. Děti si tak při zajímavých aktivitách zkusily, jaké mají znalosti v oblasti třídění, zda dokáží správně určit, co kam patří. V závěru programu se zapojily do výroby vermikompostéru, který jsme si nakonec mohli ve škole ponechat. Drobné žížaly nám budou pomáhat zpracovávat bio odpad a děti tak mohou přímo sledovat, co se děje s tím, co nedojí.

Více fotografií naleznete zde.