Týden s mravenci

  • IMG_0392
  • IMG_0405
  • IMG_0418
  • IMG_0458
  • IMG_0461
  • IMG_0465
  • IMG_0488
  • IMG_0499
  • IMG_0534

Starší děti z MŠ byly přizváni k projektu základní školy Hmyzí kamarádi, podpořený Fondem Vysočina. Čtvrtečnímu výletu předcházelo několik dní, kdy jsme děti seznamovali hravou formou s hmyzími kamarády. Začali jsme četbou Knížka Ferdy Mravence, následovala různá vyprávění, dohledávání zajímavých broučků, které se v knize objevili na internetu a jejich malování. Děti se učily také písničky a básničky o mravencích a dokonce je navštívila i Beruška a Ferda.

19. ledna jsme se pak společně s 1., 2. a 3. ročníkem vypravili do Brna, konkrétněji do zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka – Jezírko. Tady děti oslovil velmi zajímavý program Mravencovo desatero. Děti se dozvěděly prostřednictvím zážitkových her řadu informací o tomto hmyzu. Ve skupinkách děti skládaly tělo mravenců, zjistily, jak se takový mravenec rodí a dokonce se dostaly i do mraveniště, v němž se jim opravdu líbilo. Program probíhal také venku. Zde si děti mohly vyzkoušet nelehkou úlohu mravenců při stavbě jejich obydlí, to jak se mravenci dokáží dorozumívat a spolupracovat. Velmi těžká část byla, když si předávali naši malí mravenečkové stavební materiál poslepu. I to zvládli a mohli se přesunout na další stanoviště a pak zpět i do Jezírka, kde jsme se rozloučili s našimi průvodci a poděkovali za úžasné dopoledne.

V pátek jsme si pak o všech zážitcích povídali a dokonce jsme si přivezli do školky i nové kamarády. O nich přineseme reportáž v dalším článku.

Učitelky MŠ