4. beseda pro rodiče v MŠ

  • IMG_3095
  • IMG_3098
  • Logo

V pořadí již 4. setkání organizované pro rodiče z projektu Společným vzděláváním ke zvýšení kompetencí dětí a žáků neslo název Školní zralost z pohledu pedagogicko-psychologické poradny. Paní Mgr. Lenka Palečková hovořila o tom, jak rodiče mohou své děti již od raného věku motivovat přirozeně k činnostem, které jim pak usnadní vstup do základní školy a podpoří sluchové vnímání, jemnou či hrubou motoriku, prostorovou orientaci apod. Místem, které takové činnosti může podpořit je například kuchyně. Zde paní magistra mluvila o zapojení dětí například do vyklízení myčky, třídění příborů, pomoc při vaření a získávání představ o množství, druhu potravin nebo mimo kuchyň třídění ponožek či jiného oblečení. Prostor byl také na dotazy od rodičů.

Učitelky MŠ