Dětské nemoci…

3. beseda z projektu Společným vzděláváním ke zvýšení kompetencí dětí a žáků nesla název Dětské nemoci a první pomoc u dětí. Diskutovat s námi přijela paní MUDr. Lenka Mičínová Sáblíková. Přítomní se mohli dozvědět informace o základních dětských nemocech a jejich projevech. Řeč byla o zvracení u dětí, průjmech, neštovicích, horečkách – kdy je vhodné podat lék, kdy naopak ponechat organismus, aby se s nemocí zkusil vypořádat sám. Diskuze byla také o nadužívání antibiotik, správných diagnózách, vhodné léčbě alergií a došlo i na v naší společnosti kontroverznější téma očkování u dětí. Paní doktorka zmínila změny v očkovacím kalendáři. Během diskuze přidávala i své osobní hledisko jako maminky dvou dětí. Díky řadě dotazů byl čas vymezený pro besedu překročen, z čehož jsme jako pořadatelé měli radost. Doufáme, že i další téma zaujme.

Učitelky MŠ