Vánoční den v MŠ

 

Ježíšek navštívil mateřskou školu dříve. Pondělí 18. 12. jsme měli slavnostní. Nejprve jsme připravovali občerstvení na večerní setkání. Po výborné svačince jsme čekali na zazvonění, jestli přece jen Ježíšek nepřišel. Po zazvonění jsme obdivovali hromadu nových hraček, společenských her a pomůcek nejen do školky, ale i na zahradu.

Večer jsme pak prožívali slavnostní chvíle s rodiči. Tematicky byl směřován ke zvykům a tradicím. Zpívali jsme si koledy, vyslechli vánoční příběh, pouštěli lodičky, rozkrajovali jablíčka, házeli pantoflem a nakonec se nám objevilo i zlaté prasátko. Děti netrpělivě vyčkávaly, jestli dostanou nadílku do svých nazdobených sáčků. Podařilo se a každý zde objevil malou drobnost. Na přítomné čekalo pohoštění, které z velké části připravovaly samotné děti – jednohubky, vanilkové rohlíčky a linecké. Věříme, že se celý vánoční den všem líbil. Více fotografií zde.

Učitelky MŠ