Exkurze do Železáren Štěpánov

 • IMG_1194
 • IMG_1199
 • IMG_1201
 • IMG_1209
 • IMG_1211
 • IMG_1215
 • IMG_1216
 • IMG_1222
 • IMG_1227
 • IMG_1230
 • IMG_1235

V pátek 19. května jsme navštívili místní slévárny Železárny Štěpánov, s. r. o. Pro děti byla připravena prohlídka po zajímavých částech podniku – mohly vidět, jak vše funguje v provozu a dokonce potkaly i několik svých tatínků a dalších rodinných příslušníků. Dívali jsme se na velké pece, formy, kam se odlévá litina. Prohlédli jsme si i výrobnu na zpracování hliníku, brusírnu, lakovnu a zejména chlapci byli fascinovaní neustálým provozem různých vozítek, zdvihačů, bagříků. Nepřišli jsme ani o příjezd velkého kamionu. Pan řidič vyzval odvážlivce, aby si zkusili sednout za volant tohoto velkého vozu – většina dychtivě souhlasila. Na rozloučenou pan Ing. Matoušek předal každému dítěti jako pozornost křídy. Větším dárkem je pak další podpora naší mateřské školy v podobě příspěvku na dopravu na školní výlet do Brna. Touto cestou vedení železáren děkujeme nejen za příjemné dopoledne, ale zejména pak za všechny finanční příspěvky, které v letošním školním roce MŠ od železáren získala.

Učitelky MŠ